Jakiego seksu pragną kobiety?

 Autor: Anika81

Coraz więcej kobiet otwarcie mówi o swoich potrzebach sekualnych, seks przestaje być tematem tabu. To między innymi sprawia, że kobiety oczekują więcej od swoich partnerów. Kobiece fantazje również stały się bardziej odważne. Fantazjowanie o romantycznym seksie przy kominku to już raczej przeżytek. Kobiety pragną ekscytujących przeżyć.

„Mój partner jest bardzo czuły i delikatny, ale seks z nim nie daje mi takiej satysfakcji, jakiej oczekuję”, „Bardzo pociąga mnie wizja zabawy w Pana i Niewolnicę, chciałabym poczuć się od czasu do czasu zdominowana, a nawet poniżona. Jednak mój mąż nie zgadza się, twierdząc, że świadczyło by to o braku szacunku do mnie” – to tylko niektóre z licznych wypowiedzi kobiet,  które nie czują sie usatysfakcjonowane współżyciem. Kobiece fantazje nieraz dotyczą męskiej dominacji, wyuzdanych gier, seksu z nieznajomym, a nawet gwałtu.

Czy to oznacza, że czułość i pieszczoty przestały być dla nas ważne? Wcale nie! Zwyczajnie pragniemy, by seks nie kończył się i nie skupiał wyłącznie na powolnym mizianiu oraz niekoniecznie trafionych pieszczotach. Wiele pism i serwisów rozpisuje się o ważności gry wstępnej. Niektórzy mężczyźni tak bardzo się na niej skupiają (a w zasadzie na jedynym jej sposobie), iż zapominają, że kobieta oczekuje również zaangażowania w dalszej części zbliżenia.

Gra wstępna kojarzy się wielu mężczyznom na ogół z stymulowaniem jej częsci intymnych ciała, a przecież jest wiele innych możliwości. Dobry seks to taki, w którego mężczyzna się angażuje i który nie ma nic wspólnego z życiem codziennym. Tak więc wyuzdanie, pikantne słowa, a nawet poniżenie –  dotyczą tylko sfery seksualnej i nie mają nic wspólnego z brakiem szacunku do partnerki.

Bądź czuły, ale nie nudny! Pamiętasz wasze pierwsze zbliżenia intymne, pocałunki i pożądanie? Tak naprawdę za każdą goracą fantazją kryje się pragnienie powrotu odczuć, jakie towarzyszyły im w czasie tych pierwszych namiętnych chwil. Właśnie przed momentem padło pewne magiczne słowo: „namiętność”. Jest ona sednem sprawy, gdyż kobieta pragnie nie tylko czuć się podniecona – chce pożądać. U kobiet jest w tym zasadnicza różnica, bycie podnieconą nie wystarczy, aby kobieta osiągnęła rozkosz.

Jeśli pragniesz być dobrym kochankiem i ofiarować swojej kobiecie rozkosz, bądź namiętny; a czasem stań się kimś innym w waszej sypialni i w końcu spraw, by czuła, że ją pożądasz.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
numer seryjny:55c9c47a-c0a0-41a5-8cbe-7b4d5bef4303